Prosím sem směřutje veškeré diskuse o tom: zda Covid existuje či ne zda je to jen chřipečka zda očkování nebo promoření zda lockdown nebo všechno otevřít zda opatření jsou prvním krokem k totalitě nebo k naší záchraně a tak dále V ostatních diskusích diskutujte Covidu pouze s konkrétní situací související s tématem serveru - cestováním. Pokud se tak objeví obecné Covid téma, požádejte je o přesun sem a přiložte odkaz. Děkuji  .

Covid obecné téma

Založil ve fóru Co se nevešlo

V prve rade kdyz nekdo neco chce tak to ma platit  a v tomle pripade stat ( jakykoliv ) letecka spolecnost ,nebo kdokoliv po me neco chce ,ja jako zdravy clovek test nepotrebuju , nepotrebuju se nechat ani naockovat  nepotrebuju nosit hadr na hube a o tom to vsechno je 

0 Citovat

Peetee 247 napsal(a):

Když by to šlo zařídit ze bys ohrožoval jen sebe tak klidně, což ale u infekčního onemocnění nelze 

K tomuto dvě věci. V dnešní době se dá skutečně účinně chránit, tak aby se člověk vůbec nenakazil (nikam nechodit a když už někam jdu, jít ve skafandru). Ffp3 aspoň podle toho co se mektalo všude chrání nositele. 

A za druhé každý ohrožuje prakticky jakýmkoliv jednáním ostatní. Podle stejně logiky, be tedy mělo být povinné v zimě nosit bundu, aby jsi nenastydnul a někoho pak nenakazil nebo by se měli úplně zakázat auta, protože může se stát že způsobím bouracku.

Ano zní to trochu absurdně ale princip je stejný. Ke každé lidské činnosti patří určité riziko toho že se stane něco špatného. Já jen chci abych si toto riziko mohl vyhodnocovat sám a ne aby ho za mě rozhodoval v lepším případě politik kterého zvolila desetina obyvatel země.

V dnešní době přeci kdo se nechce nakazit, tak se dá očkovat, nosí ffp3 a měl by být v poho, proč omezovat na svobodě i ostatní? A když by se náhodou něco stalo? No to může, stejně tak ho mohlo srazit auto. 

0 Citovat

Jan vidim: nene je to něco jiného, na začátku roku jsi mel 18tisic nakazenych denne, plne nemocnice, omezeny normalni provoz, který se měnil na covidaria, což má dopad na velky počet lidí, což běžná nachlazení, mikirova chřipka, ani ojedinele nehody neudelaj, nejde o ochranu tebe jako jednotlivce. V momentě, až se bude covid chovat jako normální viroza,  tak žádná opatreni nebudou nutná. Zatím to vypadá ze se k tomu pomalu blížíme, ale zatím nikdo neví, co bude.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Leoš asi nemyslel úhradu nákladů jiných, které dotyčný nakazil, ale jeho vlastní léčení. 

Když Honza Vidim psal, že by si vzal risk onemocnění na sebe, reagoval jsem, že v tom případě by měl nést i riziko finanční. Což by v případě těžkého průběhu na JIP 90% lidí zruinovalo. Nic dalšího jsem neřešil.

0 Citovat

Mikire, HIV nakažení se také první měsíce cítí zdravě. Chráněný sex musí být komplot gumárenských firem. A vůbec, znáte někoho, kdo umřel na AIDS? Viděl jsem na internetu video, kde týpek pomocí lupy dokazuje, že žádné viry neexistují. HIV a AIDS je tudíž hoax, který šíří big farma a Durex!

(sarkasmus)

0 Citovat

Zdravim cestovatele! Pristi tyden odletime do Recka (Rhodos). Deti potrebuji Antigenni test. Chtela bych vedet jestli staci na letiste ukazat vysledky v cestine / anglictine / nebo jestli je treba QR kod (certifikat stazene na ocko.uzis). Ze zkusenosti na PCR zdarma, vzdy jsem dostala odkaz a moznost to stahnout na ocko s QR kodem...ale na antigenni zdarma nejsem si jista. Jsou ruzne priplatek za mezinarodni certifikat atd atd. Nechci platit zbytecne ale hlavne nechci riskovat problemy na letiste. My jsme plne ockovane. Diky moc za info! Pekny den preji, 

0 Citovat

Tak právě čtu v appce od Pelikoše, že od 27.7. při příjezdu na Island už očkování nestačí, že je třeba mít opět PCR test. Takže další ze série podrazu vůči očkovaným, když ptáčky lapali, pěkně jim zpívali. Už tem k***am nevěřím ani dobrý den. Se nasmeju, když tuto svinarnu zavedou po sezoně i ostatní státy a jako třešnička na dortu se zruší testy zdarma. To samé tam píšou i o Maledivách.

0 Citovat

Jsem očkovaný a jako podraz to neberu. Ale jsem rád, že se bavíš.

0 Citovat

Xris, když jdeš na AG test placený pojišťovnou, obvykle ti nabídnou mezinárodní certifikát za příplatek.

0 Citovat

Peeeteee: udělají, ale v jiné míře. Nechme lidi rozhodovat o tom co je pro ně příliš a co je málo. Někdo chce chodit na party a riskne to někdo se nechce nakazit a vezmi si ffp82 respirator.

Sere mě ze není na výběr 

0 Citovat

Má se za to, že zdraví je v případě covidu víc než svoboda, proč to tak ale není v případě nošení bundy v zimě? Neříkám, že jedno je lepší než druhý, spíš at si kazdej vybere. 

0 Citovat

Doctorex, jestli to byla reakce na mě, zrovna dvakrát se nebavím. Mám tady skupinu vysokoškoláků starších ročníků, letících do Řecka, většinou bez dotykových telefonů a tiskáren, neumejicich řecky ani anglicky, představ si, zaplatili ranec cestovce a ta jim s vyplňováním nepomohla, poslala je do háje, však co, prachy už inkasovali. Plus vyplňování a tisk českých příletových formulářů, když se za dva týdny vracejí a jsou opět bez mobilu a tiskáren a ani netuší, jestli to vyplňovat musí. No a s tím vyplývající nejistota s cestovním pojištěním.

Ale jestli si naočkovany a třeba si to měl na háku a podlehl si reklamě v TV a na jejím základě aby si bezproblémově mohl vycestovat, si se naočkovat nechal, a teď zjišťujeme, že ti to za chvilku bude na houby, že si tady honime brka nad semafory, budeš si platit test jak tam, tak i ven. Si přečti z archivu seznamu včerejší článek o Korfu (14.40) jak se tam kupci s děláním testu, když zoufalí lidi, co je potřebují za ně platí nekolikrat víc, to samé za spelunky a pronájem aut. 

 

0 Citovat

Jan vidim: ja jsem pro to at si každý dela se zdravím co chce, jenže ty půjdeš na party, které jsou teď hlavní ohniska nákazy, pak pujdes do práce a nakazis tam svoji svobodou další lidi, nebo je umístis do karanteny nebo jim prostě znepříjemnis život. Zimní bunda a následná rymicka se tak nechovají.

0 Citovat

Ahoj, 

Při příletu na Santorini (19.7.) jsem musela minimálně 24 hod před odletem vyplnit příjezdový formulář pro celou rodinu. Na ten se ptali i na letišti v Berlíně a bez něho do letadla lidi nepustili (někdo ho před námi neměl). Po příletu jsem ukázala policii příjezdový formulář a provedeny antigen test, který byl vytištěn a k tomu provedené očkování u ostatních členů rodiny. Kontroluji opravdu pečlivě. Doporučovala bych vše vytisknout. :-)

 

Xris napsal(a):

Zdravim cestovatele! Pristi tyden odletime do Recka (Rhodos). Deti potrebuji Antigenni test. Chtela bych vedet jestli staci na letiste ukazat vysledky v cestine / anglictine / nebo jestli je treba QR kod (certifikat stazene na ocko.uzis). Ze zkusenosti na PCR zdarma, vzdy jsem dostala odkaz a moznost to stahnout na ocko s QR kodem...ale na antigenni zdarma nejsem si jista. Jsou ruzne priplatek za mezinarodni certifikat atd atd. Nechci platit zbytecne ale hlavne nechci riskovat problemy na letiste. My jsme plne ockovane. Diky moc za info! Pekny den preji, 

0 Citovat

Ahoj,

Chtěla bych se zeptat, zda nemá někdo zkušenosti s přiletem do Německa s odjezdem do ČR? Zítra přiletím z Řecka a nejsem si jistá, jaký příjezdový formulář mám vyplnit. Dává mi smysl vyplnit příjezdový formulář do ČR, protože po odletu nasednu do auta a Německo bude jen transit. Na německých stránkách však zmiňují, že příjezd z Řecka letadlem je podmíněn vyplněním příjezdového německého formuláře. Reakce aerolinek je nulová. Díky za případnou odpověď! :-)

0 Citovat

Ahoj Alice,

 

Dekuji za info. A ted prave ctu ze deti do 12 let nemusi nic prokazat. Letime s Ryanair na Rhodosu:

https://travel.gov.gr/#/

This test is mandatory for all tourists (including children over the age of 12), regardless of the epidemiological situation in the country of departure.

na RE-open EU

https://reopen.europa.eu/cs/from-to/CZE/GRC

Děti  mladší 12 let jsou osvobozeny od požadavků na vyšetření nebo karanténu. Všichni cestující ve věku 12 let a starší musí mít u sebe některý z výše uvedených dokladů.

na Timeatic https://www.iata.org/en/publications/timatic/

  • Passengers must have:
    - a negative COVID-19 rapid antigen test taken at most 48 hours before arrival; or
    - a negative COVID-19 PCR or RT-PCR test taken at most 72 hours before arrival; or
    - a COVID-19 vaccination certificate showing that they were fully vaccinated at least 14 days before arrival; or
    - a COVID-19 recovery certificate issued at least 30 days after having tested positive. The certificate is considered valid for at least 30 days and at most 180 days after the initial positive result; or
    - a positive COVID-19 antigen, PCR or RT-PCR test result issued at least 30 days and at most 180 days before arrival.
    All documents must be in English, French, German, Greek, Italian, Spanish or Russian and the passenger's name must match the name in the passport. More details can be found at https://travel.gov.gr/ .
    • This does not apply to passengers younger than 12 years.
  • Tak nevim, mozna radsi at deti maji ATG testy pred odletem...

    Dalsi zkusenosti s Ryanairem, Recko a cestovani s detma?


    Dekuji,

     

    alice napsal(a):

    Ahoj, 

    Při příletu na Santorini (19.7.) jsem musela minimálně 24 hod před odletem vyplnit příjezdový formulář pro celou rodinu. Na ten se ptali i na letišti v Berlíně a bez něho do letadla lidi nepustili (někdo ho před námi neměl). Po příletu jsem ukázala policii příjezdový formulář a provedeny antigen test, který byl vytištěn a k tomu provedené očkování u ostatních členů rodiny. Kontroluji opravdu pečlivě. Doporučovala bych vše vytisknout. :-)

     

    [citace="Xris"]

    Zdravim cestovatele! Pristi tyden odletime do Recka (Rhodos). Deti potrebuji Antigenni test. Chtela bych vedet jestli staci na letiste ukazat vysledky v cestine / anglictine / nebo jestli je treba QR kod (certifikat stazene na ocko.uzis). Ze zkusenosti na PCR zdarma, vzdy jsem dostala odkaz a moznost to stahnout na ocko s QR kodem...ale na antigenni zdarma nejsem si jista. Jsou ruzne priplatek za mezinarodni certifikat atd atd. Nechci platit zbytecne ale hlavne nechci riskovat problemy na letiste. My jsme plne ockovane. Diky moc za info! Pekny den preji, 

    [/citace]

    0 Citovat

    Budou chtít vidět test/očkování/prodělání nemoci, formulář pokud budeš tranzitovat ne. Pokud narazíš na někoho horlivého, na místě vypíšeš papírový.

    0 Citovat

    Já se náramně bavím jak v zemi, kde kvůli 30 Kč poplatku padla vláda se tady někteří prsí tím jak by si to "zaplatili sami". 

    0 Citovat

    MIGUELAS napsal(a):

    Doctorex, jestli to byla reakce na mě, zrovna dvakrát se nebavím.

    Tys psal, že se nasměješ. A jak Ti říkám, nemám osobně problém s tím, aby i očkovaný člověk musel mít test. Chaos a věčné změny bez času na implementaci už jsou jiný problém, to je peklo.

    0 Citovat

    Unie má postupovat jednotně a semafory by se měly zrušit a pro očkované by mělo zůstat vše zelené. Já s dodatečným testováním problém mám, organizační, kapacitní, při odjezdu a ještě více nedej bože před návratem, a to se nebavím o tom, že bych si testy musel zařizovat aby na mě vyšla řada třeba týden před návratem a ničit si tak a zkracovat dovolenou a už se vůbec nebavím o tom, že bych je musel platit ze své kapsy.

    0 Citovat

    @Miguelas: Na Island stačí antigenní test a je to rozhodně lepší, než povinný test po příletu pro očkované s čekáním (v mnou placeném hotelu, kam bych na Islandu jinak nešel) v karanténě na výsledek testu do dalšího dne, jak to platilo do konce června.

    0 Citovat

    EU je unie samostatných států, ať Tomio s Klausem tvrdí cokoliv. Fakt to není federace s jednou společnou vládou. Odpůrci EU ji často vyčítají, že nekoná v oblasti, kde nemá pravomoci. Což je například právě zdravotnictví. Takže pánové, zato, že se pravidla často mění a nejsou jednotná, nemůže EU, ale národní vlády a parlamenty. Se s tím smiřte a přestaňte kafrat na toto téma. 

    0 Citovat

    Peetee 247 napsal(a):

    Jan vidim: ja jsem pro to at si každý dela se zdravím co chce, jenže ty půjdeš na party, které jsou teď hlavní ohniska nákazy, pak pujdes do práce a nakazis tam svoji svobodou další lidi, nebo je umístis do karanteny nebo jim prostě znepříjemnis život. Zimní bunda a následná rymicka se tak nechovají.

    Dnes nebo v nejbližších týdnech už můžou být všichni zájemci naočkovaní a v takovém případě by jim popisované problémy neměly hrozit (kdo se bojí, ať nosí respirátor FFP3 dobrovolně celou pracovní dobu, nepřibližuje se zbytečně k ostatním, dezinfikuje si ruce atd.) Pokud se kolegové svobodně rozhodli, že se nenechají naočkovat (a neprodělali ani covid), počítají s tímto rizikem a nestojí o tvou starost.

    0 Citovat

    Stovky Čechů postihla v cizině karanténa. A nebylo to zadarmo - Novinky.cz

    Tak co Mikire, zvedneš hozenou rukavici a prodloužíš si dovolenou o karanténu zdarma? Výhodou bude, že se pak nemusíš nechat očkovat, protože ti bude běžet 6 měsíční lhůta po prodělání Covidu. 

     

    0 Citovat

    @Xris jsme ted na Rhodosu AG jsme delali v Praze na covidpointu na Karline den pred odletem vysledek prisel i na ocko .uzis,  na email s toho covidpointu je to bez kodu  .certifkad s kodem je na ocku  Do Recka musi byt rovnez PLF s QR kodem ,ten prisel  pozde vecer pred dnem odletu .Kontrola vseho jak v Praze pri odletu tak na Rhodosu  

    @floodland nevim co bych zvedal  na Rhodosu  zadna buzerace vsechno v pohode ze je Recko cervene vymysleli jen cesti dementi  ve vlade v cele s Vojtechem  Vymenil jsem  letenky misto do Prahy ,kde by me pak cekalo 5 dnu karanteny  rovnou za Dublin  v pondeli tu jdeme na testy  a v pohode  

    Blaboly o stovkach Cechu  jsou jen straseni aby lidi sli na ockovani ,pripadne nikam nejezdili 

    0